Szybki kontakt

Szybki kontakt

PIL-LAS
tel/fax 81 534 77 35

email: pillas@op.pl

Godziny otwarcia sklepu:
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
sobota: 9.00 - 13.00

Nasza oferta

90 lat firmy STIHL

-

Zyskaj więcej niż w sklepach internetowych!

Zostań naszym klientem VIP!STIHL GTA 26

Wszechstronna akumulatorowa przecinarka do drewna.
Idealna do wycinania małych drzew i krzewów, wysoka wydajność cięcia.
Antypoślizgowy uchwyt  dla doskonałej ergonomii.
Beznarzędziowa wymiana łańcucha, elastyczna osłona ochronna do bezpiecznej pracy,
ze wskaźnikiem stanu naładowania.

Cena: 749,-

Nowa cena: 689,-

Zestaw z dwiema bateriami:

Cena: 789,-

 

Kosiarki

Zakup kosiarki na koniec roku? Doskonały pomysł!

ABC udanego zakupu kosiarki

Sklep i serwis: Kosiarkę spalinową czy elektryczną najlepiej zakupić w sklepie stacjonarnym z serwisem. Dzięki temu mamy pewność, że w przypadku uszkodzenia lub niejasności będziemy mieli możliwość skorzystania z fachowej pomocy odpowiednio przeszkolonego personelu.

Silnik B&S: Większość kosiarek spalinowych na rynku jest napędzana silnikiem firmy B&S. Silnik ten posiada prostą budowę i jest odporny na paliwo o gorszych parametrach. Większość serwisów posiada części zamienne do tych silników i przeszkolonych mechaników.

3 Najważniejsze elementy: Przy zakupie kosiarki należy sprawdzić mocowanie kół, uchwyt noża (czy kosiarki posiada zabezpieczenie noża) i sposób mocowania uchwytu prowadzącego. Uchwyt noża bez zabezpieczenia nie gwarantuje bezpiecznej pracy po uderzeniu w przeszkodę. Koła które ruszają się już w sklepie nie będą służyły zbyt długo. Dodatkowo rączka kosiarki zamocowana na cienkim płaskowniku na jednej śrubie z czasem ulegnie pęknięciu i wyłamaniu.

Moc kosiarki: Przy zakupie kosiarki należy dostosować moc silnika do potrzeb i areału działki. Moce 3-4 KM dobrze sprawdzają się na powierzchniach do 20 ar. W przypadku większych powierzchni należy przemyśleć zakup kosiarki o mocy 5-6 KM.

Napęd czy bez?: Kosiarka z napędem nie sprawdzi się na działce o dużej ilości nasadzeń, drzew i krzewów. Napęd kosiarki nie posiada mechanizmu różnicowego w związku z tym narażony jest na uszkodzenie podczas zakręcania, wykonywania zwrotów i manewrów. Jeżeli na naszej działce nie mamy zbyt wielu prostych odcinków, lepszym rozwiązaniem będzie zakup lekkiej kosiarki bez napędu np. firmy VIKING (waga ok. 25 kg – obudowa polimerowa). Kosiarka tej firmy oprócz lekkiej obudowy posiada podwójne łożyskowanie kół oraz wzmocniony uchwyt prowadzący.

 

 

ZAPRASZAMY!